latviski   по-русски

RIEPU MEKLĒŠANA 


Platums Augstums Diametrs

MŪSU SERVISI 
 

HONDA STŪRES ZOBSTIEŅA NOMAIŅA


Katrs vadītājs apzinās to faktu, ka kvalitatīva stūres iekārta ir personīgās drošības un pārvietošanās komforta ķīla. 

Aplūkojot automašīnu stūres iekārtu kopumā, var atzīmēt, ka uz šodienu inženieri ir izdomājuši divas dažādas sistēmas – stūres zobstienis un stūres reduktors. Lielākā daļa mūsdienu automašīnu ir aprīkotas ar stūres zobstieni, jo tas ir daudz drošāks ekspluatācijā. Lai samazinātu stūres rata pretestību tiek izmantotas divas tehnoloģijas – elektroniskais un hidrauliskais pastiprinātājs. Hidrauliskais stūres pastiprinātājs (HSP) – tā ir iekārta, kas regulē eļļas spiedienu speciālos rezervuāros, kompensējot stūres rata pretestību. HSP pastiprinājuma koeficients var būt statisks vai var mainīties atkarībā no automašīnas kustības ātruma. Ar elektroniku pilnveidotie HSP ir daudz efektīvāki, tomēr tie ir dārgāki.

Honda hidrauliskā pastiprinātāja dārgo remontu var atlikt uz ilgu laiku, ja apmeklēt mūsu autoservisu ik pēc 25-35 tūkst. km nobraukuma. Stūres zobstieņa profilakse nozīmē nostrādātās eļļas nomaiņu, savienojuma detaļu pievilkšanu un tīrīšanu. Viens no galvenajiem stūres zobstieņa ienaidniekiem ir korozija, kas uzsāk aktīvu „darbību” tajā brīdī, kad stūres mehānisma aizsargkārtā parādās plaisa. Bieži stūres zobstieņa vārpstas deformācijas iemesls ir automašīnas uzbraukšana uz šķēršļa, kura augstums tehnoloģiski neatbilst automašīnas klīrensam.

Sniegsim dažus pamatnoteikumus, kas palīdzēs atlikt Honda stūres zobstieņa remontu uz „labākiem laikiem”:
1. Neiesakām griezt stūri, ja riteņi cieši atduras pret smagu vai nekustīgu objektu.
2. Uzbraukšanu uz augsta šķēršļa, pat apmales, ir jāveic ļoti uzmanīgi, lai nesabojātu stūres zobstieņa vārpstu.
3. Stūres ilgstoša noturēšana maksimāli izgrieztā stāvoklī ilgāk par 10 sekundēm bieži vien noved pie savienojumu hermetizācijas zuduma zem augsta spiediena.

Sekojiet hidrauliskā pastiprinātāja mehānisma tīrībai un izmantojiet firmas eļļu. Honda stūres zobstieņa remonts ir daudz dārgāks nekā sistemātiska profilakse. Jūs vienmēr varat griezties pie autoservisa speciālistiem pēc kvalificēta padoma un palīdzības.

Copyright © 2010-2022 Attīstības ritenis, All rights reserved. Izstrādāts LatInSoft