latviski   по-русски

RIEPU MEKLĒŠANA 


Platums Augstums Diametrs

MŪSU SERVISI 
 

HONDA BREMŽU SISTĒMAS REMONTS


Honda automašīnas pamatoti tiek uzskatītas par vienām no visdrošākajiem un prestižākajiem visā pasaulē. Praktiski visi Honda mezgli ir unikāli, tādēļ tiem ir savas ekspluatācijas un remonta īpatnības. Honda bremžu sistēmas remonts ir nepieciešams ļoti reti, jo visas šī koncerna automašīnas ir aprīkotas ar efektīvām, neproblemātiskām bremzēm. Parasti Honda bremžu sistēmas standarta remonts aprobežojas ar profilaktiskajiem darbiem: mehānismu tīrīšana, kluču nomaiņa, bremžu šļūteņu un šķidrumu nomaiņa. 

Bremžu sistēmas svarīgums jebkurā automašīnā ir acīmredzams, jo no tās korektas darbības ir atkarīga vadītāja un kājāmgājēju drošība. Honda bremžu kluču (priekšējo) nomaiņa ir reglamentēta procedūra, kuru ražotājs iesaka veikt katru gadu vai ik pēc 15-20 tūkst. km nobraukuma. Honda stāvbremzes un aizmugurējā bloka kluču pārbaudi un nomaiņu veic reizi divos gados vai ik pēc 30-40 tūkst. km nobraukuma.

Divreiz gadā ieteicams veikt bremžu šķidruma līmeņa pārbaudi. Bremžu sistēmai izmantojiet tikai augstas kvalitātes ieeļļojoši sastāvu, ko oficiāli iesaka ražotājs. Ja Jūs nezināt, kādu bremžu šķidrumu izmantot Jūsu Honda automašīnai, autoservisa speciālisti sniegs Jums konsultāciju šādos jautājumos.

Var izdalīt vairākas pamatpazīmes, kas norāda uz Honda automašīnas bremžu sistēmas defektu.
1. Ja bremzēšanas brīdi auto nosveras uz vienu no sāniem, tas nozīmē, ka bremžu kluči vai diski ir nevienmērīgi nodiluši.
2. Bremžu pedāļa kustības amplitūdas palielinājums līdz pilnai automašīnas apturēšanai.
3. Raksturīga džinkstēšana un vibrēšana bremzēšanas brīdī.
4. Bremžu pedāļa pulsācija un dažas citas pazīmes.

Honda bremžu sistēmas remonts paredz speciālistu darbu, gan ar disku, gan ar spoles mehānismiem. Vairākumam Honda automašīnu priekšējās bremzes ir disku mehānisms, savukārt aizmugurējās – spoles mehānisms. Honda bremžu disku nomaiņa ir diezgan sarežģīts process, pirms kura tiek veikti daudzi bremžu sistēmas testi. Pirms galīga lēmuma pieņemšanas autoservisa speciālisti apskata bremžu sistēmas suportus, kas ir aprīkoti ar diviem klučiem – iekšējo un ārējo. Bremžu diskus pārbauda, izmantojot mikrometru, kas rāda atlikušo izstrādājuma biezumu. Tikai saskaņā ar ražotāja specifikācijas datiem tiek pieņemts lēmums par Honda bremžu sistēmas remontu.

Īpašu uzmanību autoamatierim ir jāvelta bremžu šļūtenēm. Honda automašīnās bremžu šļūtenes ir izgatavotas no augstas izturības materiāla, kas spēj izturēt nopietnu slodzi. Nav ieteicams izmantot neoriģinālo produkciju, veicot bremžu sistēmas „pilnveidošanu”, – no tā ir atkarīga Jūsu drošība. Bremžu šļūteņu atjaunošana ar palīgmetodēm ir attaisnojama tikai gadījumā, ja Jums ir jānokļūst līdz autoservisam.

Kopumā, ja rodas kāds no augstāk aprakstītajiem bremžu sistēmas defektu „sindromiem”, ir nekavējoties jāgriežas uz Honda servisu, kura speciālisti operatīvi veic nepieciešamo diagnostiku. Autoservisā ir pieejami šādi bremžu sistēmas remontdarbu veidi: Honda bremžu cilindru nomaiņa, Honda bremžu šļūteņu nomaiņa, pilnīga vai daļēja bremžu šķidruma nomaiņa, profilaktiskie darbi un daudz citu.

Copyright © 2010-2022 Attīstības ritenis, All rights reserved. Izstrādāts LatInSoft